Vajen Estetiğinde Beklentiler ve Cinsel Fonksiyon

Vajinoplasti doğum sırasında epizyotomi veya yırtılma nedeniyle forşet ve perineum yapısı ile birlikte kas tonusu bozulur. Doğum nedeniyle oluşan genişleme ile birlikten ilerleyen yaş nedeniyle hissetmede azalma olur. Yapılan bütün bu ameliyatlar hem estetik hem de cinsel hazzın artması için yapılır.

Vajen estetiğinde sadece doğuma bağlı sorunlar değil küçük dudaklar, mons pubis gibi doğuştan gelen yapısal farklılıklarda isteğe göre düzenlenir. İdeal vajen ile ilgili beklentiler diğer estetik ameliyatlarda olduğu gibi kişiden kişiye farklılık gösterdiği için isteğe uygun şekilde yapılır. Hiç doğum yapmamışlarda da vajen görüntüsünün cinsel hayatını etkilemesinden dolayı vajen estetiği ameliyatı oldukça sık talep edilmektedir.

Vajen estetiğinden beklenti libido artışı (cinsel istekte artış) ve orgazm olmada artış olmamalıdır. Hormonal dengesizlikten dolayı olan cinsellik istememe durumunda düzelme sağlamaz. Ama cinsel tatminde artışa bağlı olarak daha kolay orgazm olmaya yardımcı olur.

Vajen Estetiğinde Beklenti

Etiketler:
Bu sitedeki içerik bilgilendirme amaçlı olup tanı ve tedavinin mutlaka bir doktor tarafından yapılması gerekir. Bu bilgiler hastalıkların tanı ve tedavisinde kullanılmamalıdır. Tanı ve tedavide doktorun kişisel bilgi, deneyim ve yeteneği en önemli faktördür. Copyright © 2000 - 2023 İrfan Tarhan Tüm Hakları Saklıdır.